top of page
3b490488-2f56-401d-8289-8035bf8a3ae8_edited.jpg

יום יער

אנו מאמינים שהמגע של הילד עם עולם הטבע הוא קריטי להתפתחות חיובית ומעצימה ולכן חיבור והקניית מיומנויות בטבע עצמו, ולא רק בכיתת הלימוד, הוא חלק אינטגרלי מההוויה של מקום לחלום.

אחת לשבוע אנו מקיימים למידה בחוץ, אז נלמדים סודות עתיקים ומיומנויות כגון הדלקת אש, הכנת אוכל בשטח וחקירת הצומח והחי.

 

החזון לכיתה ביער שלנו מתחיל בגן/בית ספר בפינלנד, שם מתכנסים הילדים, כל בוקר, בשטח מיוער, סביב המדורה, ומתחילים את הבוקר בשתיית תה חם. לאט לאט ובשקט, הם מתכנסים אל היום שעומד בפניהם.

 

בינתיים, עד שנוכל להבעיר מדורה בכל בוקר, אנחנו יוצאים ליום למידה בחוץ בכל שבוע, באופן קבוע. בשמש או בגשם הילדים מגיעים בבוקר ל"מקום לחלום" ומארגנים את הציוד לכיתה ביער – מילוי מים בג'ריקן, אירגון התיק עם מוצרי מזון, אחראי עזרה ראשונה, מחצלת וכלי בישול, ויוצאים לדרך בשיירה ארוכה וצוהלת.

 

את ארוחת הבוקר אוכלים בחוץ, ואז מדליקים מדורה ומכינים ארוחת צהריים על הפוייקה. הילדים גם מגלפים את כלי האוכל. הכיתה ביער שלנו עוקבת אחרי בעלי חיים, צמחים והעולם השלם שבו הם נמצאים.

 

אנו מאמינים ורואים, שכאשר הילדים נמצאים בחוץ, בטבע, ולא ממהרים לשום מקום, הלמידה בחוץ מביאה עבורם רוגע, חופש ובנייה עצמית פנימית. המגע עם חול ובוץ, טיפוס על עצים, הליכה בתוך שדה רחב ידיים, כל אלו מחזקים אצל כל אחד את המערכות השונות בגוף.

 

בכיתה ביער הילדים לומדים ומתרגלים מיומנויות טבע עתיקות, מחדדים את חוש ההתמצאות ומתנסים בחוויות שונות שאנשי הצוות המיומנים שלנו מאפשרים.

 

bottom of page