הטוב שבאדם

הטוב שבאדם, בשיתוף עם "מרחב עמית", הינה תוכנית ייחודית בשיתוף עם משרד החינוך, המעצימה את הטוב שבאדם, דרך הקשבה לקול הפנימי של הילד כדרך חיים.

במרחב אנו חווים, לומדים וחיים, את הטוב שבאדם, הטוב שבנו. האמת הפנימית היא הקול השקט והעוצמתי שקיים בתוכנו. היא הגרעין שממנו נובט הצמח, שגדל  ונותן מצילו ופירותיו. הדרך שלנו היא להעביר ולהעצים בכל אחד ואחת כמה טוב יש בתוכו, ברעיונות שלו, באמת הפנימית שלו. כמה הוא ייחודי ומיוחד. כמה טוב יש בסביבה שלו, במשפחה, ובסביבת החברים.

על כן אנו מעלים נושאים שעליהם אנו עובדים לאורך זמן, כמו קול פנימי, חברות, אמת, עשיית טוב. אנו עוסקים במהותן של סליחה, תודה, נדיבות וחמלה ועוד. כל אלו ועוד יוצרים בילד תחושת מסוגלות לאחריות אישית וחברתית.

בפשטות, הטוב שבאדם משמעו להתרכז בטוב שנמצא אצל כל אחד מאיתנו ואצל הילדים, ולעזור להם לשמוע ולשמור על הקול הפנימי שלהם מול האתגרים שהחיים יביאו אליהם.

התוכנית החברתית-רגשית המועברת בבית הספר שמה דגש על השונות, קבלת האחר, אכפתיות וסובלנות. הילדים מקבלים הקניות בתחומים השונים ומיישמים אותם בחיי הקהילה היומיומיים, תוך תיווך והדרכה של הצוות.

כל השיח נעשה באהבה גדולה בהכלה ובהבנה כי כל אחד ייחודי מיוחד ובעל כוח אדיר להשפיע על העולם.

1/4
בית ספר מונטסורי